Anahtar Kelimeler: İZMİT' KÜÇÜK ' YAŞATACAK İNSAN EVLADI ?
  • Pazartesi 8 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
  • Salı 10 ° / -1 ° Bulutlu
  • Çarşamba 12 ° / 3 ° Bulutlu

İZMİT'Lİ KÜÇÜK BAKİ'Yİ YAŞATACAK BİR İNSAN EVLADI YOK MU ?

İki aylık iken kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığı teşhisi konulan 8 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez’in ailesi, çocuklarını tedavi ettirebilmek için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

İzmit'te sarımsak satarak geçimini sağlamaya çalışan Uğur-Esra çiftinin 8 yaşındaki çocukları Muhammed Baki Eğmez, doğumundan bu yana kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığıyla mücadele ediyor. Epilepsi ve böbrek yetmezliği hastası olan baba Uğur Eğmez, çaresizliğini bir kez daha haykırarak, yetkililerden yardım istedi.

YILLARDIR ÖLÜMLE MÜCADELE EDİYOR

Çocuklarına kemik erimesi teşhisi konulduğu günden bu yana gözlerinin önünde eridiğini ifade eden çaresiz baba Uğur Eğmez, "Sarımsak satıyorum. Maddi durumum hiç iyi değil. İzmit'te 500 TL kirada kalıyorum. Böbrek yetmezliğim var ve epilepsi hastasıyım. Çocuğum kemik erimesi hastası, gözlerimin önünde günden güne eriyor. Çocuğum yıllardır ölümle mücadele ediyor. Tedavisi için gereken ilaçların maliyeti ayda 6 bin 300 Euro tutuyor. Bunu karşılayacak gücümüz yok" diyerek yetkililerden yardım istedi.

YARDIM ELİNİZİ LÜTFEN UZATIN

Çocuğunun sağlığına kavuşması için küçük Baki'nin tedavisinde kullanılan bir iğnenin 750 Euro olduğunu söyleyen Baba Eğmez, bu iğneyi 14 yaşına kadar kullanması gerektiğini vurgulayarak, “Durumu iyi olan hayırsever iş adamlarına ve yetkililere sesleniyorum. Bize yardım ellerini uzatsınlar" dedi.